Barmani „poleją” charytatywnie

Barmani „poleją” charytatywnie

Barmani „poleją” charytatywnie

1 komentarz

Lubicie imprezować? Tym razem możecie bawić się w słusznej sprawie. 20 listopada w Warszawie odbędzie się zupełnie wyjątkowa impreza charytatywna. Wszyscy, którzy pojawią się wtedy w klubie ROOM13, znajdującym się na ul. Mazowieckiej 13, kupią za 20 złotych wejściówkę, a potem jak to w klubie bywa – sięgną po kolorowe drinki robione przez najlepszych barmanów w Polsce – pomogą w ten sposób chorym dzieciom, podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”.

„Shake&Help” 20 listopada wystartuje już po raz 5. Pierwszą tego typu imprezę zorganizowano w czerwcu 2011 roku, kiedy to 360 gości uzbierało 16 tysięcy złotych. 

Jak wyjaśniają organizatorzy, „pieniądze pochodzą z produktów od sponsorów, dzięki którym tworzone są koktajle sprzedawane później uczestnikom imprezy”. Poza tym cały dochód baru, napiwki, a nawet pieniądze zebrane w szatni klubu – przeznaczane są dla chorych dzieciaków.

Wszyscy organizatorzy, sponsorzy, właściciele lokalu i pracownicy pracują tego dnia charytatywnie. Występujący artyści, barmani nie pobierają wynagrodzenia za udział w przedsięwzięciu. Warto dodać, że na tę imprezę zjeżdża ponad 100 barmanów i barmanek z całej Polski. Wszyscy chcą pomóc– mówi Krzysztof Wołyńczuk, jeden z organizatorów „Shake&Help”.

Pan Krzysztof jest tatą Zuzi, jednej z podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną zespół Charge (w Polsce żyje około 10 takich dzieci). To zespół wad wrodzonych, który w przypadku Zuzi objął głównie głowę, Zuzia cierpi na porażenie nerwów twarzy, dysmorfię uszu, rozszczep wargi, podniebienia i dziąseł, ma nieaktywny język, słaby odruch połykania (od urodzenia karmiona jest pozajelitowo), głęboki niedosłuch przewodzeniowo-nerwowy. Trzylatka ma też wadę serca, oraz obniżone napięcie mięśniowe.

Dzięki pieniądzom zebranym podczas poprzednich edycji imprezy mogliśmy kupić aparaty słuchowe, czy zagwarantować Zuzi rehabilitację, dzięki której stanęła na nogi i zaczęła chodzić– przyznaje Krzysztof Wołyńczuk.

Drugim dzieckiem, na leczenie którego zbierane będą 20 listopada pieniądze – jest Jaś Niziński, dzielny 9-latek, który walczy z nowotworem złośliwym kości.

Naprawdę warto wziąć udział w tej imprezie. Ludzie przychodzą i wydają ostatnie pieniądze, bo wiedzą, że kasa wydana na dobrą zabawę nie trafia do kieszeni właściciela klubu, ale pomoże naprawdę potrzebującym. Za każdym razem bijemy rekord ilości zebranych środków, jestem przekonany, że tak będzie i tym razem – podkreśla Wołyńczuk.

Link do artykułu: http://tvp.info/informacje/ludzie/barmani-poleja-charytatywnie/13009844 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, aby skomentować.

Sprawdź opinię o nas:

Zostań naszym fanem na facebooku

Chciałbyś otrzymać naszą pełną ofertę

Zadzwoń lub napisz do nas maila.
tel. +48 792 102 203 | krzysztof@barmanteam.pl

Back to Top