Czy warto zatrudnić barmana?

Czy warto zatrudnić barmana?

Czy warto zatrudnić barmana?

Brak komentarzy

Być może jesteś mistrzem towarzystwa, być może przerobiłeś już dziesięć płyt z kursami barmaństwa klasycznego, ale czy nadal uważasz, że to łatwa sztuka?

Gwarancją dobrego smaku jest nie tylko wiedza teoretyczna ale przede wszystkim  lata doświadczenia.
Poniżej poznasz absolutne podstawy fachu i wiedzy barmanów, którą wykorzystują w codziennej pracy.
Kim jest tak na prawdę profesjonalny Barman?
Czy to tylko osoba, która potrafi zrobić drinka? Okazuje się, że nie.

Klienci często postrzegają w barmanie lub barmance osobę której warto spytać gdzie się pobawić danego wieczoru, zapytać o zdanie w prywatnej sprawie, a przede wszystkim poradzić się co do wyboru koktajlu.

W dzisiejszych czasach obraz barmana jako osoby do serwowania drinków z karty już odchodzi w zapomnienie. Obecnie barman to osoba z którą można porozmawiać o sporcie, teatrze, nowinkach technicznych i innych dziedzinach życia. To również ekspert od serwowania koktajli nie tylko z menu, ale własnych kompozycji, lub takich jakie zażyczy sobie klient.
Barmaństwo jest sztuką, która zaczyna być coraz bardziej przez nas doceniana. Dzięki temu zwykła impreza przekształca się w niezwykłe pełne kolorów i smaków wydarzenie.

Potocznie nazywaną „popijawę” od przyjemności spożywania alkoholu dzieli ten sam kieliszek alkoholu, lecz uzupełniony o szlachetne i umiejętnie dobrane składniki. Wówczas kultura picia nabiera nowego wymiaru.
Cała sztuka przyrządzania koktajli polega na takim zestawieniu różnych składników, aby ich smaki i aromaty po połączeniu stworzyły napój o nowym, wyrafinowanym smaku.

Aby koktajl polubiło jak najwięcej konsumentów i aby stał się popularny, a jego receptura mogła figurować wśród koktajli klasycznych, musi spełnić trzy warunki, które o tym decydują:
- odpowiedni smak
- aspekt wizualny
- nazwa

Smak – o smaku koktajlu decyduje dobór odpowiednich składników i ich ilość. Smaki i aromaty muszą ze sobą harmonizować. Czyli nie łączymy koniaku z rumem czy wódki czystej z wódką aromatyczną.

Aspekt wizualny – wygląd jest bardzo ważny, ponieważ determinuje ochotę na wypicie koktajlu. Jednak nawet najbardziej atrakcyjne koktajle nie są przesadnie dekorowane. Duża rolę odgrywa barwa np. koktajle o subtelnej barwie częściej wybierają kobiety.

Nazwa – nie jest bez znaczenia, ponieważ pobudza wyobraźnię. Może wskazywać na to, że koktajl ma mniejszą zawartość alkoholu lub jest bezalkoholowy, lub żeby wykreować kogoś wybitnego. Może też, tak jak w przypadku barwy, sugerować, że opracowano go dla kobiet np. „ Daiquiri Strawberry” lub dla mężczyzn „ Kamikaze”. Od zawsze barmani potrafili nazwać koktajle z dużym poczuciem humoru np. „Śrubokręt”. „Terminator” „Samoobrona”

Koktail to coś luksusowego, idąc do lokalu nie płacimy tylko za pełną szklankę. Dobry drink wymaga czasu i poświęcenia, bardzo ważna jest również dokładność. Wystarczy mała zmiana mikstury, nie dodanie lub zbyt duża ilość głównego składnika, soku z cytryny czy chociażby cukru, a może to spowodować zmianę smaku.
Jest to niedopuszczalne, bo przecież o walory smakowe w miksologii drinków chodzi. Każdy koktail musi być przygotowany zgodnie z recepturą. Żeby można było delektować się w stu procentach danym napojem, oprócz smaku ważny jest jego wygląd, zapach oraz co jest najistotniejsze – podanie. Odpowiednio dobrana szklanka, dekoracja czy nawet rodzaj lodu (kruszony, w kostkach) to wszystko składa się na jakość drinka, dzięki której uzyskamy satysfakcję i przyjemność, gdyż dobry koktail właśnie tego powinien nam dostarczać.
Pamiętaj, organizując wesele, imprezę firmową, czy najzwyklejszą domówkę nie musisz sam robić drinków. Jak widzisz, wymaga to sporej wiedzy.

Możesz świetnie się bawić, a wywarzone mieszanie alkoholi z sokami, syropami i innymi dodatkami pozostaw profesjonalistom. Wszystko to dla dobrego samopoczucia i świetnej zabawy jaką możesz zagwarantować swoim gościom.

Tags:

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, aby skomentować.

Sprawdź opinię o nas:

Zostań naszym fanem na facebooku

Chciałbyś otrzymać naszą pełną ofertę

Zadzwoń lub napisz do nas maila.
tel. +48 792 102 203 | krzysztof@barmanteam.pl

Back to Top