Jak wygląda organizacja baru na wesele

Jak wygląda organizacja baru na wesele

Jak wygląda organizacja baru na wesele

Brak komentarzy

Szanowni przyszli Klienci, aby przybliżyć Wam obraz organizacji baru na wesele przygotowaliśmy dokładany opis, który będzie pomocny w planowaniu Waszego przyjęcia i przekona do pełnego profesjonalizmu naszej firmy.

W dniu dzisiejszym (06.08.2011) udajemy się na wesele Tomka i Ani do Żyrardowa.
Narzeczeni już na początku stycznia przestudiowali naszą stronę internetową i drogą  e-mailową wysłali do nas zapytanie o dostępny termin oraz ofertę naszych usług. Zaplanowali, że chcą mieć wesele 2 dniowe na 200 osób oraz aby nasz bar również funkcjonował przez 2 dni.

Przygotowaliśmy dla nich indywidualną ofertę ze szczegółowym opisem co zapewniamy i w jakiej cenie oraz szerokie menu drinków do wyboru z ponad 100 propozycji.
Kolejnego dnia otrzymaliśmy informację zwrotną, że oferta jak najbardziej im odpowiada. Poprosili również abyśmy wyliczyli koszt alkoholu, soków i owoców do listy drinków jakie wybrali, gdyż mają ograniczony budżet. Po małej korekcie kilku drinków pomogliśmy dostosować menu do ich wymagań i warunków finansowych. Menu zawierało ponad 20 propozycji również z drinkami bezalkoholowymi dla dzieci, kobiet w ciąży czy kierowców.
Po otrzymaniu danych personalnych, przygotowałem wersję elektroniczną umowy do akceptacji, aby potwierdzić ustalone warunki oraz sprawdzić zgodność danych. W ciągu dwóch najbliższych dni spotkaliśmy się w kawiarni, aby się poznać i omówić szczegóły. Egzemplarze umowy już miałem wydrukowane i gotowe do podpisu.

Szczegóły które są dość istotne :

- godzina rozpoczęcia przyjęcia
Ważne jest podanie orientacyjnej godziny wejścia Gości na salę, aby już było wszystko gotowe przed pojawieniem się pierwszych osób.
- wyznaczenie miejsca na sali weselnej na bar
Najlepiej aby było to miejsce dobrze widoczne, z łatwym dojściem dla Gości ze wskazaniem jeśli są takie możliwości blisko parkietu. Bardzo ważnym jest dla nas bezpośredni kontakt z Gośćmi przez całe wesele.
- konkursy dla Gości
Jednym z popularniejszych konkursów który świetnie komponuje się w zabawę weselną, a poza tym pozwala spróbować wszystkim Gościom nasze specjały i przekonać ich do częstszego odwiedzania baru. Jest to konkurs polegający na utworzeniu z wszystkimi uczestnikami wesela długiego „pociągu”. Jedną ze stacji pociągu jest nasz bar, gdzie już dla wszystkich czeka wspaniały drink o nazwie „Specjał Weselny” podawany w kieliszkach do wódki. Wszyscy Goście nie zatrzymując się chwytają wypijają i jadą tańcząc dalej.
- menu drinków na bar i stoły.
Dość istotną informacją jest ilość stolików na sali, aby wydrukować menu na każdy stolik. Jeśli stoły są połączone i ustawione jednym ciągiem wówczas drukujemy jedno menu  na 8 osób.

Nadszedł dzień wesela, od wczesnych godzin rannych robimy potrzebne zakupy aby wszystko było świeże i pięknie wyglądało. Następnie jedziemy do naszego magazynu aby zgodnie z listą zapakować bar, szkło,całe wyposażenie oraz specjalne termo boxy na lód, które trzymają temperaturę lodu nawet 48 godzin. Lód kruszony oraz w kostkach zamawiamy w firmie specjalizującej się w tej dziedzinie. Dostarczają nam godzinę przed naszym odjazdem i umieszczamy go w termo boxach. Dzięki naszym dużym samochodom dostawczym bez problemu wszystko mieścimy.
Dojeżdżamy na miejsce 3 – 4 godziny przed rozpoczęciem przyjęcia aby spokojnie wszystko przygotować.
Wchodząc na sale zapoznajemy się z właścicielem oraz z ekipą kelnerów która również będzie pracować na weselu. Wskazują nam miejsce gdzie mamy instalować bar i pokazują najkrótszą drogę dostaw. Wszystko sprawnie i szybko wypakowujemy z auta i rozpoczynamy  od instalacji baru, przez dokładne wypolerowanie, podłączenie do sieci oraz uzupełnienie zbiorników w wodę która przez całą noc pozwoli nam przemywać sprzęt barmański. Następnie układamy już wcześniej wypolerowane szkło, które jest dostosowane rodzajami do menu drinków. Układamy wszystkie potrzebne syropy, alkohole, soki zgodnie z naszymi standardami. Całe wyposażenie barmańskie ustawiamy na barze i rozpoczynamy pracę nad owocami, która jest dość czasochłonna. Do naszych koktajli używamy zawsze świeżo wyciskanych soków z cytryny, limonki czy grejpfruta. Kroimy owoce w odpowiednie formy oraz przygotowujemy dekorację z owoców na bar. Sprawdzamy czy wszystkie składniki są przygotowane zgodnie z menu i odpowiednio przetworzone. Z alkoholu który mamy dostępny ustawiamy ekspozycję, aby Goście mieli wgląd  jakimi trunkami dysponujemy. Roznosimy menu drinków na stoły oraz z zapasem zostawiamy na barze. Pozostaje nam tylko przebrać się w stroje reprezentacyjne, wsypanie lodu do komór w barze i czekanie na Gości.
Przyjęcie rozpoczyna się punktualnie, jeszcze pierwsze danie nie zostało podane, a Goście już przy naszym barze!
Pierwsze jak to zazwyczaj bywa licznie odwiedziły nas Panie, które po spróbowaniu pierwszych propozycji nie opuściły nas już do końca. Koło godz. 21:00 po dograniu szczegółów z zespołem muzycznym przyszedł czas na wielki pociąg do naszego baru, gdzie już czeka na wszystkich nasz „Specjał Weselny”. Pociąg odwiedził naszą stację dwa razy i przygotowane przez nas drinki w kieliszkach zniknęły w mgnieniu oka. Od tego momentu nie było już chyba osoby która nie zamawiałaby kolejnych drinków.
Goście bawili się świetnie do samego rana, a nas czekało już od wczesnych godzin odebranie lodu i powrót na poprawiny aby kolejny dzień serwować    weselnikom koktajle. Drugiego dnia Goście już nawet nie próbowali wódki a jedynie nasze drinki, nasz bar przeżywał prawdziwe oblężenie, co potwierdziło fakt, że wynajęcie baru na poprawiny jest wyjątkowo udanym pomysłem.
To wesele było naprawdę wyjątkowe, 100% Gości oblegało nasz bar, wszyscy byli bardzo mili i doceniali naszą pracę, nawet osoby nie pijące alkoholu dziękowały że mogły się napić świeżych, owocowych i kolorowych koktajli.
Trzy pary które były uczestnikami tego przyjęcia dokonało rezerwacji na własne wesele na kolejny rok, a co najlepsze wybrało to samo menu drinków. Widzieli jak wszystko profesjonalnie mamy przygotowane i jak świetnym pomysłem jest bar na wesele, umowy podpisaliśmy już kilka dni po weselu.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany, aby skomentować.

Sprawdź opinię o nas:

Zostań naszym fanem na facebooku

Chciałbyś otrzymać naszą pełną ofertę

Zadzwoń lub napisz do nas maila.
tel. +48 792 102 203 | krzysztof@barmanteam.pl

Back to Top